تبلیغات
&روانشناسی& - رویاهای سرنوشت

&روانشناسی&

جمعه 30 بهمن 1388

رویاهای سرنوشت

نویسنده: masoome ebrahimzade   

ذهن منظم معتقد به سرنوشت است و ذهن متزلزل معتقد به تصادف

                                  بنیامین دیزائیلی       Benjamin Disraeli 

    برقرار کنیم و میتوانیم دنیای بهتری بسازیم.در زندگی مان لحظاتی وجود داشته اند که زندگی آرمانی و زندگی ای که استحقاقش را داشته ایم در ذهن به تصویر کشیده ایم.بااین وجود در مورد بسیاری از ما آن رویا ها چنان زیرپوشش مشکلات و امور جاری و روزمره مدفون شده اند که دیگر نکوشیده ایم به آنها دست یابیم. 

همه ی ما رویاهایی داریم.میخواهیم با تمام وجود باور کنیم استعدادها و قابلیت های خاصی دراختیار داریم که میتوانیم تغییری پدیدآوریم میتوانیم به گونه ای خاص با دیگران ارتباط بسیاری از ما اعتماد به نفسی را که ضامن پیروزی است  از دست داده ایم.تلاش من در حفظ زندگی رویاها وواقعیت بخشیدن به آنها بوده است و اینکه کاری کنم دیگران به یاد آورند ازنیروی بی پایانی که در درونشان وجود دارد استفاده کنند.هیچگاه روزی راکه دریافتم به رویا هایم دست یافته ام فراموش نمی کنم.با هلیکوپترم از جلسه ای در لوس آنجلس به طرف اورنج کانتی می رفتم تا یکی از سمینارهایم را برگزار کنم.هنگامی که بر فراز شهر گلندیل در پرواز بودم ناگهان متوجه ساختمانی بزرگ شدم.لحظه ای تاملی کردم و از پیش رفتن باز ماندم وبا هلیکوپتر بر فراز آن ساختمان دور زدم.وقتی به پایین نگاه کردم متوجه شدم همان ساختمانی است که دوازده سال پیش دربانش بودم!

آن روزها همه ی فکر و ذکرم این بود که فولکس واگن مدل 1960 من بتواند تا محل کارم که نیم ساعت راه بود  دوام بیاورد.تمام هم و غم من در زندگی این بود که زنده بمانم.وحشت داشتم و احساس تنهایی می کردم.اما آن روز وقتی بر فراز آن ساختمان دور می زدم اندیشیدم:در طول یک دهه چه کارهایی که نمی توان کرد.آن روزها رویاهایی درسرداشتم ولی به نظر می رسید که هیچگاه قادر به دستیابی آن ها نیستم. اما امروز بر این باورم که تمام رنج ها و ناراحتی های گذشته ام باعث شد دریابم می توانم به سطح جدیدی از زندگی که امروز از آن لذت می برم  دست یابم.

به دنبال شناخت قدرتی بودم که افراد بتوانند با آن زندگی شان را در لحظه ای تغییر دهند.دریافتم امکاناتی که نیاز داریم تا رویاهایمان تحقق یابد در اختیار ماست و فقط

منتظرند تصمیم  بگیریم بیدار شویم  وحق خود را  بگیریم.

در حال حاضر می خواهیم سه اصل مقدماتی ایجاد تغییر را به شما بشناسانیم تا بتوانید با استفاده از آنها بلافاصله زندگی تان را تغییر دهید این اصول در عین سادگی اگر ماهرانه اعمال شوند بسیار قدرتمندند.این ها دقیقا همان اصولی هستندکه   هر انسانی برای زندگی فردی هر شرکتی برای به  حداقل رساندن نیروی بالقوه و هر کشوری برای مطرح نمودن خود در عرصه ی جهانی باید به کار گیرد.در حقیقت به عنوان جامعه ای جهانی  این ها تغییراتی هستند که باید به وجود آوریم تا کیفیت زندگی درسرتاسرکره ی زمین حفظ شود.

•      گام اول:سطح انتظارات خود را افزایش دهید

هر وقت از من سوال می کنند چه عاملی موجب شد هشت سال پیش زندگی ام به کلی دگرگون شود پاسخ می دهم :سطح انتظاراتم را تغییر دادم  تمام اموری را که دیگر در زندگی ام قبول نداشتم تمام اموری را که دیگر نمی توانستم  تحمل کنم وتمام آرزوهایم را بر روی کاغذ آورم.

به اهداف غیرقابل تصوری بیندیشید که مردان و زنان بیشماری به آنها دست یافته اند آنها سطح انتظاراتشان را افزایش داده اند و مطابق آن انتظارات عمل کرده اند و تصمیم گرفته اند قانع نباشند. آبراهام لینکلن-هلن کلر- مارتین لوتر کینگ-گاندی و بسیاری دیگر که گام های عظیم و قدرتمندی برای نیل به اهداف به اهداف خود برداشته اند. همان قدرت نیز در اختیار ماست البته اگر شهامت استفاده از آن را داشته باشید!

•      گام دوم:باورهای تضعیف کننده تان را تغییردهید

باورهای ما همچون فرمان هایی بی چون و چرا هستند که به ما می گویند امور چگونه اند چه اموری ممکن و چه اموری غیر ممکن هستند و چه کار می توانیم انجام دهیم  یا نمی توانیم.آن ها اعمال افکار و احساسات ما را شکل می دهند.

لذا تغییر نظام باور ها در ایجاد هر تغییر واقعی ماندگاری در زندگی حیاتی است.

باید قبل از هر عملی این باور را در خود تقویت کنیم که می توانیم و باید به اهداف جدیدمان دست یابیم.

می توانید سطح انتظارات خود را تا جایی که مایلید بالا ببرید ولی اگر قادر نباشید برنظام باور هایتان حاکم باشید هیچگاه نخواهید توانست وارد عمل شوید.

•      گام سوم:راهکارتان را تغییر دهید

برای اینکه بتوانید باورهایتان را حفظ کنید باید بهترین راهکارهارا به کار ببرید تابه نتیجه برسید.یکی از باورهای اساس من این است که اگر کسی بتواند سطح انتظاراتش را افزایش دهد و به آنها معتقد باشد آنگاه بدون شک می تواند راهکار های صحیحی  انتخاب کند.شما به سادگی راهی پیدا خواهید کرد.

بهترین راهکار یافتن سرمشق و الگویی است که قبلا به نتا یج مطلوب شما دست یافته است.می توانید از معلومات وآگاهی های این فرد استفاده کنید.ببینید چه میکند باورهای اصلی و اساسی اش چیست وطرز تفکرش چگونه است.این کار نه تنها شما را کار آمد تر می کند بلکه موجب می شود به میزان زیادی در زمان و وقت صرفه جویی کنید چون دیگر نیازی ندارید از ابتدا شروع کنید.شما می توانید با بهره گیری از الگو های خود حتی به نتایج بهتری دست یابید.

در زندگی بسیارند افرادی که می دانند چه کنند ولی اندک اند کسانی که آنچه را می دانند به کار گیرند.دانستن به تنهایی کافی نیست باید وارد عمل شوید.

آنتونی رابینز/قدرت شگرف درون

نویسندگان

نظرسنجی

  نظرتون درباره ی وبلاگم چیه؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها